Expedition HD2 Tech Dry

Kód: 11145
Neohodnoceno
Značka: Bare
49 990 Kč 41 314,05 Kč bez DPH
Skladem

Bare Expedition HD2 Tech Dry je druhou generací legendárního modelu Bare Expedition. Na jeho konstrukci byla použita nejodolnější CORDURA® proti prodření, kterou trh nabízí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

cave_1

Bare Expedition HD2 Tech Dry je druhou generací legendárního modelu Bare Expedition. Na jeho konstrukci byla použita nejodolnější CORDURA® proti prodření, kterou trh nabízí. Oblíbený střih obleku (cut and fit) je totožný s modelem X-Mission Evolution a rozšiřitelné kapsy dělají z nového obleku Expedition HD2 ideálního společníka pro ty nejnáročnější jeskynní, vrakové, technické a pokročilé rekreační potápěče. Určen pro všechny, kteří potřebují výjimečně odolný suchý oblek, který nebude limitovat při žádném stupni náročnosti ponoru

 

ZESÍLENÍ LOKTŮ MATERIÁLEM CORDURA RIPSTOP

 

ZESÍLENÍ SEDACÍ ČÁSTI A ROZKROKU MATERIÁLEM CORDURA RIPSTOP

 

CHRÁNIČE KOLEN M-PADZ
speciální ochrana kolen navržena pro zachování flexibility 

STŘIH PRO JESKYNNÍ POTÁPĚČE
střih byl speciálně navržen ve spolupráci s jeskynními potápěči Cave Base 

UŠITÍ NA MÍRU
možnost objednání obleku přímo na míru

 

VÝBORNÁ KOMBINACE CORDURA / TRILAMINÁTcave_3

Flexibilní tělo na principu teleskopického torsa z materiálu FULL CORDURA® v kombinaci se zesílením rukávů, ramenou, rozkroku, sedací části, spodní části nohavic materiálem RipStop. Flexibilní zesílení kolenou M-PADZ. Speciálně zeštíhlený střih pro jeskyňáře výrazně zvyšuje hydrodynamické vlastnosti obleku a sníží abrazi v restrikcích.

PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ PONORY

Náš nejodolnější suchý oblek jsme speciálně vyvinuli pro 
technického potápěče, který potřebuje mimořádně odolný suchý oblek. Oblek je zesílený praktickými prvky, které minimalizují objem obleku a zlepšují jeho flexibilitu a výkon ve vodě při technicky náročných ponorech.

STVOŘEN K VÝKONŮM A NAVRŽENÝ TAK, ABY SEDĚL

Při vývoji obleku byla v dílně Bare použita vlastní kombinace vysoce odolných nylonových a cordurových tkanin. “Abychom vyvážili tuhost materiálů, spolupracovali jsme na tomto projektu s profesionálními jeskynními potápěči, kteří navrhli speciální úzký střih - Cave Fit. S důmyslným umístěním švů do méně exponovaných míst, anatomickým tvarováním obleku a 4 bodovým systémem zavěšení kšand místo našeho standardního 3 bodového systému poskytuje oblek nebývalou odolnost a přirozený tvar, které nabízejí pohodlí a velký rozsah pohybů ve vodě.”

ODOLNOST, KTERÁ VYDRŽÍ

Expedition HD2 Tech Dry poskytuje maximální trvanlivost bez obětování pohodlí a mobility. S torzem obleku vyrobeným z Heavy-duty Nylon materiálu v kombinaci s cordurou, RipStop rukávům, rozkroku / sedací části, spodní části nohavic a flexibilním M-PADZ výztužím na kolenou je tento oblek jedním z nejodolnějších technických obleků na trhu.

STŘIH

“Ke všemu přistupujeme z pohledu průzkumníka, bereme v potaz specifické podmínky prostředí a pohyby těla ve všech možných situacích. Získání správného střihu obleku je naprosto nezbytné pro bezpečnost, pohodlí a celkový úspěch vašeho ponoru. Proto neúnavně pracujeme na vývoji obleků, které jsou vhodné pro každého potápěče. Náš in-house design zdokonaluje naše obleky již více než 40 let prostřednictvím pokroku v nejnovějších technologiích, vlastních zkušenostech našich potápěčů a našich ambasadorů, a pak tyto znalosti aplikujeme při vývoji nových obleků.”


Materiál:
Unikátní kombinace lehkých a flexibilních tkanin CORDURA® exkluzivně u BARE.
Tkanina CORDURA® RipStop pro dodatečnou ochranu na horních a spodních částech rukávů, ramenou, rozkroku / sedací části a spodní části nohavic.

Inovace:
CAVE FIT - vypasovaný střih "pro jeskyňáře" je navržen tak, aby minimalizoval přebytečný materiál a zlepšil hydrodynamiku
SMART límec je navržen tak, aby zlepšoval utěsnění mezi límcem a suchou kuklou. Eliminuje vniknutí vody a zároveň odvede vodu od krku pryč pomocí odtokového ventilu. SMART límec je připevněn na vnější straně, takže opravy jsou jednoduché a snadné.
Přední nízkoprofilový zip z moderních plastů nabízí lepší flexibilitu oproti tradičním zipům vyrobených z kovu.
Odnímatelná podložka z nestlačitelného 3D materiálu snižuje tlak napouštěcího ventilu na hrudník.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE, VLASTNOSTI A BENEFITY

 • Teleskopické torso s elastickým mezinožním popruhem
 • Anatomicky tvarovaný střih trupu, paží a nohou eliminuje přebytečný objem a zlepšuje hydrodynamiku
 • CAVE-FIT vypasovaný střih "pro jeskyňáře" je navržen tak, aby minimalizoval přebytečný materiál a snížil abrazi v restrikcích
 • Možnost volby mezi velmi odolným plastovým nebo kovovým zipem
 • Ochranný krycí zip
 • 3mm neoprenová krční manžeta s kolárkem vč. otvoru pro odtok vody
 • Součástí obleku jsou vnitřní čtyřbodové kšandy
 • Latexové zápěstní manžety HD bottleneck
 • Dvojité švy jsou z vnitřní strany obleku zajištěny zažehlovací páskou
 • M-PADz kolenní ochrana pro vynikající flexibilitu a odolnost
 • Dodává se standardně s dvěma rozšířitelnými TECH/DATA kapsami a TECH BOOT
 • Standardní pozice napouštěcího ventilu - ve středu hrudníku
 • Standardní pozice vypouštěcího ventilu - na levém rameni
 • Dodává se s kvalitní přepravní/skladovací taškou, LP hadicí a voskem na zip

Možnost individuální signifikace obleku na přání zákazníka. (jméno Instruktora, logo organizace)

Záruka na suché obleky BARE:

BARE poskytuje záruku 7 let na všechny švy a zpracování suchého obleku. Na materiály obleků se vztahuje záruka 2 roky, na manžety 90 dní a na zipy 1 rok od data zakoupení od autorizovaného prodejce BARE. Záruka se nevztahuje na poškození způsobené nevhodným užíváním a péčí a dále na běžné opotřebení. Záruka ztrácí platnost v případě neautorizované opravy obleku.

 

Velikosti:

Pánské: S,M,ML, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL (MShort, MLShort, LShort, XLShort, 2XLShort, 3XLShort, 4XLShort), (MTall, MLTall, LTall, XLTall)
Dámské: XS, S, M, L, XL (XSShort, SShort, MShort, LShort, XLShort), (MTall)
+ možnost objednání obleku přímo na míru

 

Fotogalerie

Největší obrázek výrobku Expedition HD2 Tech Dry
Největší obrázek výrobku Expedition HD2 Tech Dry
Největší obrázek výrobku Expedition HD2 Tech Dry
Největší obrázek výrobku Expedition HD2 Tech Dry
Největší obrázek výrobku Expedition HD2 Tech Dry

Doplňkové parametry

Kategorie: suché obleky
Záruka: 2 roky